Filtr podżwirowy - Ruszt denny + Złączki

Przeznaczony do wszystkich rodzajów akwariów.

Więcej szczegółów


39,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Filtr Podżwirowy - Ruszt filtra dennego jest samodzielnym filtrem napędzanym pompą turbinową.

 

Po połączeniu z filtrem zewnętrznym pełni funkcję filtra biologiczno-mechanicznego. Rolę filtra wstępnego pełni podłoże w akwarium, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dużą powieszchnię filtracyjną.

Zaletą filtra dennego jest niewątpliwie to, że woda jest oczyszczana mechanicznie i biologicznie. Dzięki stałemu przepływowi wody przez podłoże zostaje ograniczone wydzielanie się szkodliwych substancji takich jak np. związki azotowe, które powstają na skutek zalegających w podłożu odchodów, resztek pokarmów czy obumarłych kawałków roślin.

Filtr jest bardzo łatwy w montażu w każdym zbiorniku, a przy tym w bardzo łatwy sposób można go zamaskować. Zastosowanie płytek (132x66x12mm), przedłużek i kominka umożliwia budowę filtra dennego dowolnej wielkości. Przykładowo jeden taki zestaw wystarczy na wypełnienie dna w akwarium 60cm x 30cm.Zestawy można ze sobą łączyć co daje możliwość wypełnienia rusztem dużo większych zbiorników.

W skład zestawu nie wchodzi pompa turbinowa, która jest do kupienia osobno. Przy długich akwariach zaleca się zastosowanie dwóch pomp umieszczonych na przeciwległych stronach zbiornika co umożliwi równomierny przepływ wody przez podłoże na całej powierzchni.

 

Parametry techniczne:

-Ilość rusztów w opakowaniu - 16 szt.
-Wymiary jednego rusztu - 13,2cm x 6,6cm x 1,2cm
-Waga brutto kompletu - 0,28 kg

 

W skład zestawu wchodzi:

-Ruszt filtra dennego (16 szt.)
-Rurki przedłużające (4 szt.)
-Kominek